Haber

8. Türkiye Değer Ödülleri Başvuruları Başladı!

  • PAYLAŞ
4 ay önce 29 Mart 2019

 

“Türkiye Değer Ödülleri” ile öğrencilerimizde ve toplumda ahlaki değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek bilinç kazandırmak ve öğrencilerimizin sosyal ve duygusal gelişimini desteklemek amaçlanmaktadır.

Sekizinci kez yapılıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı ve Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi işbirliği ile Türkiye’deki tüm özel ve resmi ortaokul ve orta öğretim kurumlarında öğrenimlerine devam eden öğrencileri kapsayan “Türkiye Değer Ödülleri” projesi 2018-2019 eğitim-öğretim yılını kapsayacak şekilde sekizinci kez yapılacak. Bundan önce cesaret, sorumluluk, yardımseverlik, adalet gibi temaları ele alan proje bu yıl tema değer olarak “Güvenilir Olmak” değerini belirledi.

 

Türkiye Değer Ödülleri iki ana kategoriden oluşmaktadır:

1. Türkiye Değer Ödülleri Değer Ödülü Kategorisi

“Değer Ödülü” kategorisinde okul yöneticileri veya öğretmenleri; Güvenilir Olmak değerini en güzel şekilde davranışları ile ortaya koyan öğrencileri tespit ederler. Okul yönetici veya öğretmenleri tespit ettikleri öğrenci hakkında; öğrencinin bilgisi olmaksızın, öğrencinin sahip olduğu değeri nasıl sergilediğini, bu değeri davranışları ile nasıl ortaya koyduğunu anlatan bir metin ile www.turkiyedegerodulleri.com web sitesindeki formu doldurur.

2. Türkiye Değer Ödülleri Eser Ödülü Kategorisi

Güvenilir Olmak değerini yansıtacak şekilde “Şiir, Hikâye, Resim, Kısa Film, Karikatür” dallarından her hangi birisinde öğrencilerin hazırlayacakları eserle yarışmaya katıldıkları kategoridir.

Başvuru Yeri ve Tarihi: Başvuruların www.turkiyedegerodulleri.com adresine en geç 14 Haziran 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.